Mozrank Nedir

Birçok yerde MozRank nedir? MozRank ne işe yarar? gibi sorular gördüm. Ancak bu konu ile ilgili Türkçe makaleı bulunmuyordu. Bu yazı MozRank için yazılmış ilk Türkçe makale. Bir çok kişinin gizli silah olarak gördüğü MozRank nedir? Şimdi başlayalım.


MozRank Nedir?  Ne İşe Yarar?

MozRank; belirli bir sitenin ne kadar popüler link aldığıdır. MozRank SEOmoz tarafından olçülmektedir.  

MozRank ile bir sitenin ne kadar popüler olduğu anlaşılır. MozRank ın temeli link lerden geçer. Yani siz Toplist lerden değilde kaliteli sitelerden link alırsanız MozRank ınız artar. Link aldığınız sitenin MozRank değeride önem teşkil etmektedir. Çok link almak önemlidir ancak kaliteli link önemlidir. Siz 100.000 kişiye link veren bir siteden link alsanızda almasınızda hiçbir değişmez. Bu yüzden kaliteli Backlink ler önemlidir.(Bkz. Backlin k Nedir? , En İyi Backli nk Siteleri  )


MozRank ınızın Tavan Yapmasını İstiyorsanız;

Eğer MozRank ınızın tavan yapmasını istiyorsanız otoriter sitelerden link almanız gerekir. Peki otoriter siteler kimdir; milliyet.com, wordpress.org,  ntvmsnbc.com gibi... MozRank ın Özellikleri

  • MozRank PageRank gibi 0-10 arası değerlele ölçüm yapmaktadır.
  • PageRank tan çok daha sık güncellenmaktedir.
  • Genç siteler ve Blog cular için çok yararlıır. Çünkü; PageRank sık güncellenmez ve İngilizce sitelere bol elden dağıtılmakta. MozRank ise sık güncellenir ve sitelere link dağılımı olarak baktığından daha adildir.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !